Gündem

Afyonkarahisar Sultandağı’nda 2. Ulusal Kiraz Çalıştayı başladı

AFYONKARAHİSAR – 06.06.2022 – HİBYA – Afyonkarahisar Sultandağı Kaymakamlığı, Sultandağı, Dereçine ve Yeşilçiftlik belediyeleri, ilçe ziraat odası, süt birliği ile Çay Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen etkinliğin açılış programı, Sultandağı kapalı pazar yerinde düzenlendi.

Programa, Sultandağı Kaymakamı Murat Demirbilek, Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya, Eskişehir Vali Yardımcısı Okan Leblebicier, Tarım ve Orman Afyon İl Müdürü İbrahim Acar ile AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Ali Özkaya ile ilçe protokolü ve daire amirleri katıldı.

Sultandağı 4. Ulusal Tarım Günleri ile 2. Ulusal Kiraz Çalıştayı’nın ilk gününde, bölgedeki çiftçiler, kiraz üretimi ve kiraz zararlıları ile mücadele konularında bilgilendirildi. Organizasyona zirai ilaç ve bitki besleme ürün firmaları, fidan firmaları, tıbbi aromatik bitki firmaları, arı ürünleri, süt ve süt ürünleri, yem sektörü temsilcileri, traktör firmaları, tarım alet ve ekipman firmaları katıldı.

Başa dön tuşu