Çin Kalkınma Bankası, Beijing bölgesine 97.4 milyar dolarlık kredi verdi

0
64

Ülkenin en stratejik bankalarından biri olan Çin Kalkınma Bankası, 2020 yılında Beijing-Tianjin-Hebei bölgesine, bölgenin entegre kalkınmasını güçlendirmek amacıyla 628,7 milyar yuanlık (yaklaşık 97,4 milyar dolarlık) kredi sağladı. Banka söz konusu mali desteğinin; bölgede ulaşımın entegrasyonuna, çevrenin korunmasının ve endüstriyel kalkınmanın bütünsellik içinde oluşmasına yönelik projelere tahsis edildiğini bildirdi.
 
Çin Kalkınma Bankası, bölgede modernleşmenin ve endüstriyel transferin uyarılması ve canlandırılması için ülkenin başlıca ekran üreticisi BOE Technology Group Co., Ltd. ve dünyanın en büyük demir çelik üreticilerinden HBIS Grubu gibi Hebei’de yerleşik girişimleri de destekledi. Ayrıca banka, Hebei’de bulunan ve Çin’de “geleceğin kenti” olarak anılan Xiong’an Yeni Bölgesi’nde 6 bin 667 hektarlık bir alanı kaplayacak bir ağaçlandırma projesinin finansmanına da katkıda bulundu.
 
1994 yılında kuruluna ve büyük çaptaki ulusal projelere ve kalkınma stratejilerine finansal destek sağlayan banka, 14. Beş Yıllık Plan süresince (2021-2025) ormanların ekolojik kurallar uyarınca düzenlenmesine de yaptığı finansal katkıyı güçlendirmeyi taahhüt etti.  

Kaynak:Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here