Gündem

Deka Yükseltilmiş Döşeme İşlemi

Yükseltilmiş Döşeme Sistemi

Yükseltilmiş döşeme sistemleri, bina zemininde ikinci bir kat yüzeyi oluşturan mekanik, elektrik, havalandırma tesisatlarının boru, kablo ve kanal gibi malzemelerinin inşaat işlerine ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde istenilen noktaya ulaştırılmasına olanak sağlayan yapı malzemesidir. Bu işlem mekân, zaman ve para kaybına neden olan inşaat çalışmalarından değildir. Sistemin modülerliği, gerektiğinde çoklu müdahalelere izin verdiği için kullanıcıya yerleşimde özgürlük sağlar.

Yükseltilmiş döşemeler ateşe ve deformeye dayanıklı, nemlenmeden etkilenmeyen, insan sağlığına karşı zararlı maddeler bulundurmayan, kir ve toz tutmayan materyallerden üretilir. Ana malzeme olarak yonga levha veya kalsiyum sülfat kullanılır. Alt ve üst kaplama malzemeleri yapıdan yapıya değişiklik göstermektedir. Standartlara uygun olarak üretilen alüminyum levha veya galvanizli çelik kullanılmaktadır. Yüzeyi kaplamak için vinil PVC, laminat, linolyum, seramik, doğal taş veya granit gibi malzemeler tercih edilir. Kaplama için kullanılan malzemelerin estetik görünüme sahip olması göz önünde bulundurulur.

Yükseltilmiş döşeme avantajları aşağıda belirtildiği şekildedir:

  • Mekanlarda sonradan yapılması gereken değişikliklere kolay uyum sağlar.
  • Tüm kablolar ve borular döşemenin altında kaldığı için uygulandığı mekanlarda görüntü kirliliğinin önüne geçer ve estetik ortamlar yaratılmasına yardımcı olur.
  • Daha sonra ihtiyaç duyulabilecek kolay kurulum değişikliklerine olanak sağlar
  • Antistatik özelliğe sahiptir, bunun sayesinde statik elektriği boşaltır.
  • Modüler bir sistem olduğu için uygulaması kolaydır ve montaj işlemi kısa sürer.
  • Mimarlar için uygun bir tasarım ortamı yaratır.
Başa dön tuşu