Dudak Dolgusu Nedir Dudak Dolgusu Nasıl yapılır?

0
55

Dudak Dolgusu Nasıl yapılır?

Dudak bölgesi oldukça hassas bir bölge olmasından kaynaklı mutlaka lokal bir şekilde uyuşturulma sağlanarak dolgu uygulamasına geçilmelidir. Belirlenen miktar kadar dolgu malzemesi bu bekleme sonrasında uzman hekimin belirlediği miktar kadar hastaya enjekte edilerek uygulama yapılır. Kısa süreli bir işlem olup iyileşme süresine gerek duyulmadan hasta gündelik hayatına hemen dönebilmektedir. 10 dakika gibi bir sürede dudaklar istenen dolgunluğa kavuşmuş olur.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Sorunlu olan dudak bölgesinin tedavi şekli olan dudak dolgusu dudaklarında hacim kaybı olan, şekil bozukluklarından memnun olmayan herkese güvenle uygulanabilir. Ön muayene sırasında uzman kişi uygun olup olunmadığı konusunda bilgilendirme yaparak işlemlere başlanır. Bu nedenle ön muayene oldukça önem taşır.

Dudak Dolgusu Çeşitleri

Dudak dolgusu uygulamalarında maliyetlerin belirlenmesi mutlaka muayene sonrasında olmalıdır. Uzman hekim deneyimi, uygulanacak dolgu malzemesi kalitesi ve miktarı gibi etkenler fiyatların kişilere özel olup değişiklik yaşanmasına neden olacaktır. Hekimden süreç hakkında bilgi almak ve dudak dolgusu fiyatları için detaylı bilgi edinmek için mutlaka randevu alarak ön görüşme yapılması tavsiye edilmektedir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dolgu uygulamaları her zaman kişilere özel belirlenen fiyatlarla yapılmaktadır. Dudak dolgusu fiyatları bakımından en etkili olan faktör uygulanacak olan hyaluronik asit miktarıdır. Bu miktarı uzman hekim hastaların beklentileri doğrultusunda belirlemekte ve miktarına göre maliyetleri hastaya aktarmaktadır. Bu nedenle tüm estetik işlemlerde olduğu gibi mutlaka muayene olunması ve beklentilerin doğru aktarılması önem taşır.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Görünen fazla kilosu olmayan ama belirli bölgelerde yağlanmaların olduğu kişilere uygulanan tekniklere bölgesel zayıflama denmektedir. Bölgesel bir şekilde yağların cerrahi bir müdahale olmadan yok edilmesi işlemleridir. Erkeklerde göbek bölgesinde, kadınların bel ve basen bölgelerinde biriken yağların parçalanması için gelişen teknoloji kullanılarak üretilmiş bölgesel zayıflama cihazlarından yardım alınabilir. Diyet ve sporla gitmeyen kiloların yok edilerek bölgesel bir incelme sağlanırken aynı zamanda kişi istediği fit bedene kavuşmuş olur.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama için birçok farklı yöntem uygulanır ve bu yöntemler cerrahi olmayan tekniklerle bölgesel bir şekilde yağların parçalanmasına yardımcı olur. Soğuk lipoliz ve cerrahi olmayan liposuction uygulamaları, mezoterapi, ultrashape, radyofrekans gibi yöntemler bölgesel zayıflama için uygulanan tekniklerin başında gelir. Her biri kişilerin durumlarına göre belirlenerek uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Bölgesel zayıflama fiyatları da uygulanması gereken yöntemlere bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle öncelikle yöntemlerin belirlenmesi için mutlaka beklentilerin doğru aktarılması ve kişilere uygun olan yöntemlerle maliyetlerin hesaplanması sağlanmalıdır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyon uygulamalarının amacı kıl görevlerini sonlandırarak bir daha çıkmasını engellemek ve kişinin pürüzsüz bir tene kavuşmasını sağlamaktır. Bu nedenle kişilerin cilt yapısına bağlı olarak birçok farklı yöntem uygulanmaktadır. En sık kullanılan ve acısız bir şekilde işlemleri tamamlayan Alexandrite lazer ve Diode lazer epilasyon yöntemleridir. Bu yöntemler hemen hemen her cilde uygulanabilir ve soğutma özelliklerinden dolayı acı hissi oluşmaz. Ruby ve ND YAG lazer epilasyon ise ince tüyler, koyu tenli kişilere özel olarak üretilmesinden dolayı acı hissi oldukça fazladır ve bu nedenle tercih edilmezler.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları üzerinde birçok faktör etkili olmaktadır ve doğal olarak uygulamanın kişilere özel olmasından kaynaklıdır. Uygulama yapılacak alan genişliği, kıl ve cilt yapısına göre uygulama yöntemleri, seans süreleri ve sıklığı gibi etkenler maliyetlerin değişken olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle önceden randevu alınarak cilt analizi yapılması ve ardında maliyetlerin belirlenmesi gereklidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here