Sponsorlu Bağlantılar

Egepol Hastanesi

Egepol Hastanesi

İzmir kemoterapi tedavisi, vücudunuzdaki hızlı büyüyen hücreleri öldürmek için güçlü kimyasallar kullanan bir ilaç tedavisidir.

Kemoterapi genellikle kanseri tedavi etmek için kullanılır, çünkü kanser hücreleri vücuttaki çoğu hücreden daha hızlı büyür ve çoğalır.

İzmir Kemoterapi Hastanesi

Birçok farklı kemoterapi ilacı mevcuttur. Kemoterapi ilaçları, çok çeşitli kanserleri tedavi etmek için tek başına veya kombinasyon halinde kullanılabilir.

Kemoterapi birçok kanser türünü tedavi etmenin etkili bir yolu olmasına rağmen, tedavi yan etki riskleri taşır. Bazı kemoterapi yan etkileri hafif ve tedavi edilebilirken, diğerleri ciddi sorunlara neden olabilir.

Kemoterapide ilaçların dozları, uygulama şekilleri ve uygulama süreleri hastalığın tipine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca tedavi süresi ve sıklığı hastanın yaşına, genel sağlığına, hastalık prevalans derecesine ve hastalık dışındaki sağlık koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle aynı tanıya sahip hastalarda bile farklı tedavi rejimleri uygulanabilmektedir. Kemoterapi protokollerinde genellikle bir tedavi periyodunu bir dinlenme periyodu takip eder. Bu faktörler dikkate alınarak tedaviler günlük, haftada bir, 14 günde bir, 21 veya 28 günde bir verilebilir.

Başa dön tuşu