Medyum Nedir? Neler Yapabilir?

0
75

Medyum Nedir? Neler Yapabilir?

Dilimize Fransızcadan geçmiş olan bir kelime olup, kökeni Latince ‘aracı’ anlamına gelen ‘medium’ kelimesine dayanmaktadır. Gelişmekte olan dünyadaki bilime ve teknolojik imkânlara karşın açıklanması mümkün olmayan bazı özel yetenekleri barındıran kişilerdir ve bu yetenekler Allah vergisidir, sonradan sahip olunması ihtimal dışıdır. Medyumlar, bedenen dünyadan ayrılmış olan ruhlar ile iletişime geçebildiklerini ve ölüler ile canlılar arasında bir bağlantı kurabildiklerini iddia ederler.

Medyumlar Neleri Bilebilme Özelliklerine Sahiplerdir?

Barındırdıkları özel yetenekleri ile normalde bilinmesi mümkün olmayan bazı konuları bilebilme yeteneklerine sahiplerdir. Medyumlar, geçmişte gerçekleşmiş veya gelecekte gerçekleşecek olayları görebilme, kayıp eşyaların yerlerini bulabilme, suçluları bulunamayan işlenmiş suçların faillerini bulabilme ve insanların zihinlere girme yolu ile onların düşündüklerini bilebilme gibi özelliklere sahiplerdir.

Medyumların Yetileri Nelerdir?

Medyumların sahip oldukları yetenekleri, olağan koşullarda yaşanması imkansız olarak görülen şeyleri kolayca gerçekleştirmelerini sağlar. En ünlü yetileri, maruz kalınan kötü büyüleri tespit edebilmeleri ve bunları bozabilmeleridir. Bunun yanı sıra karşılaşılacak kötü olayları önceden tespit edebilir ve bunlara önlem alınabilmesini sağlarlar. Bulundurdukları duru görü yetisi sayesinde ise olaylara başka bir boyuttan bakarak gerçek yüzlerini gerçek yüzlerini görebilirler. İnsanların aşk, sevgi, kısmet, bereket gibi arzularını da gerçeğe dönüştürebilirler. Bunlara ek olarak kişilerin doğum saatlerini ve bu saatlerdeki yıldızların konumunu göz önüne alarak o kişilerin hayatları hakkında birtakım çıkarımlarda bulunma yetileri de mevcuttur.

Medyum Olunmasının Belirtileri

Medyumluk yetenekleri doğuştan kazanılabilir ve anlaşılmasına dair bazı belirtileri bulunur. Medyum olan kişinin öncelikle sezgisinin kuvvetli olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra duru görü adıyla anılan ve olayları bütün derinliği ile görmesini sağlayan bir yetileri bulunmalıdır. Ayrıca insan zihni ile bağlantı kurabilmesini sağlayan oldukça gelişmiş bir telepati yeteneğine sahip olması, ruhlar ile iletişime geçebilmesi ve onlardan korkmuyor olması da belirtiler arasındadır. İletişime geçilmiş ruhlar tarafından tanınırlar ve iletilen sorulara cevap alabilirler.

Medyumlardan Bulunulabilecek Talepler

Medyumların sahip olduğu yetenekler ve bilebildikleri konular dolasıyla, insanlar da bu kişilerde pek çok talepte bulunulabilir. Özellikle kötü giden hayatta yoluna konması istenen şeyler hakkında birçok talepte bulunan insanlar, sıklıkla büyü bozdurmaları için medyumların kapılarını çalarlar. Buna ek olarak medyumlar, insanlardan gelen aşk, bolluk, bereket ve kısmet açma gibi taleplere de karşılık verebilir.

Medyumluğun yanı sıra Aşk Büyüsü, Bağlama Büyüsü başta olmak üzere birçok büyü türü hakkında merak ettiklerinize sitemizden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here