Göz Kayması Ameliyatı Nasıl Yapılır?

0
88

Göz Kayması Ameliyatı

Şaşı gözlerde genelde gözün bir tanesi düz bakarak sorunsuz odaklanırken diğeri ya içe ya da dışa doğru bakar. Birçok durumda şaşılık tek gözde görülmektedir. Tek göz daima doğru bölgeye bakmayı başarır.

Ancak bazı durumlarda iki gözün de hizalama problemi yaşadığı ve çift gözün şaşı kalması durumları da görülebilir. Göz kayması ameliyatı ile hem çift gözde bulunan hem de tek gözde bulunan şaşılık probleminde başarılı sonuçlar elde etmek mümkün olur.

Göz kayması sorunları genelde çocukluk döneminde kolayca tespit edilebilir. Şaşı olan gözü basit belirtiler ile kolayca saptamak mümkün olur. En temel haliyle gözün birisi odaklanırken diğer göz odaklanma problemi yaşar.

Gözler arasındaki şaşılık probleminin boyutu şaşı gözün çizdiği görüntü ile anlaşılır. Şaşı olan göz ile normal olan gözün etrafındaki açı ne kadar büyükse şaşılığın da derecesi aynı ölçüde oluyor. Göz kayması tedavisi ile gözlerde gerekli tespit yapıldıktan sonra olumlu sonuçların alınması mümkün olur.

Göz Kayması Kimlere Uygulanır?

Göz kayması tedavisi temelde göz şaşılık problemi yaşayan her hastaya uygulanabilir. Doğuştan itibaren şaşılık problemi yaşayan hastalar sağlıklı müdahaleler ile şaşılık oranlarını küçültebilir veya komple kurtulabilir.

Göz kayması problemleri günlük yaşamda baş ağrısı veya göz yorgunluğu gibi olumsuzluklara neden olmaz. Çünkü beyin şaşı bir gözün gösterdiği komplikasyonları asla dikkate almaz.

Bu durumdan etkilenmez ve hatta şaşı gözün yaratacağı çift görüntüyü bile görmezden gelir. Göz kayması tedavisi için geç kalındığında ise birçok durumda gözlerde yorgunluk belirtisi meydana gelebilmektedir.

Çocuklarda Göz Kayması Tedavisi Nasıl Olur?

Göz kayması iki gözün aynı anda odaklanmasında problem olması durumlarında görülen bir rahatsızlıktır ve göz kayması ameliyatı ile bu durum kolayca giderilebilir. Normalde gözler birbirine paralel olarak görmeyi sağlar.

Gözlerin birbirine uyum sağlayamaması durumunda gözlerde şaşılık problemi ortaya çıkar. Göz şaşılığı durumlarında gözün bir tanesi direk olarak görülmek isteyen nesneye odaklanırken diğer göz başka bir tarafa bakar.

Bu durum halk arasında şaşılık ile bilinir. Göz kayması ameliyatı ile gözlerde meydana gelen her tür şaşılık probleminin giderilmesi mümkün olur.

Göz Kayması Ameliyat Fiyatları

Göz kayması tedavisi bugün birçok farklı sağlık kuruluşunda hastalara sunulan bir hizmettir. Hastalar kendileri ve yakınları için yapacakları başvurunun ardından sağlık kuruluşlarına muayene olabilir ve tedavi için ilk adımı atabilirler.

Aşamalar halinde gerçekleşen tedaviler sonucunda kısa süre içerisinde aşılık oranında ciddi bir azalma görülmektedir.

Göz kayması tedavisi hem özel hastanelerin hem de devlet hastanelerini hastalara sunduğu bir hizmettir.

Normal kapsamlarda sigortası bulunan kişiler SGK karşılaması sureti ile devlet hastanelerinden bu hizmeti ücretsiz olarak alabilirler.

Buna ek olarak özel sağlık kuruluşlarında da bu hizmetler sunulmaktadır ve kişiler özel sağlık sigortaları bulunması halinde bu hizmeti özel sağlık kuruluşlarından da alabilirler.

Göz Kayması Tedavisi Yöntemleri

Göz kayması genelde çocuk yaşlarda görüldüğü için tedaviler genelde çocuk hastalar üzerinde uygun olacak şekilde şekillendirilmiştir.

Çocuklarda göz kayması tedavisi için geç kalmamak alınacak sonuçların tatmin etmesi açısından oldukça önemlidir. Gözlerde yorulma olmaması için erken dönemlerde bu tedavinin yaptırılması gerekmektedir.

Çocuklarda Göz Kayması Tedavisi

Çocuklarda göz kayması tedavisi genelde kısa süre içerisinde sonuçlanır. Erken dönemlerde yapılan teşhis ile şaşılığın çapı çok küçük boyutlarda ilen tespit edilir ve düzeltmesi daha kolay olur.

Bazı durumlarda cerrahi olmayan şaşılık problemlerinde ek birkaç tedavinin daha uygulanması söz konusu olabilir. Erken tanı ve tedavi ile her tür çocuklarda göz kayması tedavisi ve ek tedavilerden olumlu sonuçların alınması mümkün olur.

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here