Sponsorlu Bağlantılar

Iron Man Film İncelemesi

Iron Man , Spiderman 2’den bu yana en güçlü süper kahraman girişi – Marvel Studios, milyarder haçlı Tony Stark’ın zorlu bir franchise ve demir kaplı bir para üreticisi olmaya başladığı hikayeleriyle, sınırsız film prodüksiyon kadrosuna olağanüstü bir başlangıç ​​​​yaptı. Robert Downey Jr.’ın ilham veren oyuncu kadrosu, ön sürüm fragmanlarının çığının ustaca gösterdiği gibi, karakterin efsanevi yönünü terk ediyor.

Aslında fragmanlar bozulacak çok az şey bıraktı: Iron Man’in konusu, aylardır aval aval aval aval bakmakta olduğumuz görüntülerden saçma sapan bir şekilde çıkarılabilir: Milyarder playboy Tony Stark, gee-whiz silahlarından bazılarını gösterirken kötü aşırılık yanlıları tarafından kaçırılıyor. Afganistan, kendisini tutsak edenlerin arkasından bir araya getirdiği, alfa öncesi, son derece silahlı bir dış iskelette kaçışını gerçekleştiriyor ve eve, kostüm 2.0’ı inşa etmeye ve masumları sahip olduğu tüm o kötü Stark Industries teknolojisinden korumaya kararlı, terbiyeli bir adam olarak geri dönüyor. yanlış ellere geçti.

https://filmizle.run/the-christmas-chronicles-izle/

Bu, Stark’ı kendi şirketinin kontrolünün dışında tutan ve patronunun uçan savaş giysisine kıskançlıktan da öte bir gözle bakan ve kendi şirketini inşa etmeye karar veren ikinci komutan Obadiah Stane’e (Bridges) anında muhalefet etmesine neden olur. ve devasa Iron Monger kılığında yolundaki tüm engelleri kaldırın…

Mütevazı bir girişten sonra, 36 saat boyunca geri döndüğümüzde, Stark’ın kaçırılmasına yol açan öngörülebilir ama eğlenceli bir zengin çocuk aşırılıkları galerisi – Stark, rulet oynamak için bir endüstri ödülü almaktan kaçınıyor, Vanity’den göz alıcı bir muhabir çekiyor Fair (muhtemelen gerçek dünyadaki ayrıcalık için iyi para ödemiş olan) ve hakkında hiçbir şey bilmediği korkunç derecede pahalı bir sanat eseri satın alır, çünkü kendisine “aşırı pahalı” olduğu söylenmiştir.

Afganistan mağaralarında tutsak olan Stark, bir araba aküsüne bağlı olarak uyandığında gerçek dünyanın ilk tadına varır – hücre arkadaşı ve cerrah Yinsen (İngiliz Shaun Toub), mıknatıslarla ölümcül şarapnelleri uzaklaştırarak iş adamının hayatını kurtardı. Ve her süper kahramanın ihtiyaç duyduğu Demir Adam’a Aşil topuğu verildi.

Yinsen, Stark’ın prototip dış iskeletini esirlerinin burnunun hemen altına inşa etmesine yardım ediyor ve fragmanlarda sürekli CCTV gözetiminden sonra böyle bir projeyi nasıl gizlice yaptıklarını merak ettiyseniz, film tarafından artık aydınlanmayacaksınız – bunlar çok uyuşuk. gerçekten militan aşırılık yanlıları.

Heath-Robinson, jüri tarafından hileli Demir Adam’ın kaçışı, bize önceden duyurulmamış olan birkaç göz kamaştırıcı eylemden biridir ve alevler saçan, skoru hesaplayan sekans kayda değer bir tezahürat noktasıdır.

Ülkesine geri gönderilen Stark, güvenilir ancak uzun süredir acı çeken asistanı Potts ile garip flört etmeye devam ediyor ve yeni ve daha iyi bir takım elbise yapmaya başlıyor. Takımın 5 saat içinde geliştirildiği bildirildi, ancak çoğu zaman komik olan Ar-Ge oturumu aslında filmin zaman çizelgesi içinde birkaç hafta sürüyor. Malibu üzerindeki ilk test uçuşu, Bryan Singer’ın Superman Returns’de yapamadığı şekilde uçuş fantezisinin ham coşkusunu yakalayan çarpıcı bir sekanstır .

Bundan sonra, Stark Industries’in ikinci komutanı Stane’in karanlık niyetlerini keşfettikçe film kesin hızını kaybetmeye başlar. askeri bir prototip olarak daha büyük bir dış iskelet, ancak sonunda onu uygun bir Stark üzerinde test ediyor.

Robert Downey Jr., zarafet ve bencillik, enerji ve kontrolsüz tembelliğin birleşimi olan Tony Stark’ı oynamak için doğdu. Downey’nin her şeyi rol aldığı açık. Birkaç kez oynadığı (özellikle 2005’teki Kiss Kiss Bang Bang’de ) nevrotik/ukala bir kişilik ve burada bohem aşırılıkları, büyük bir insanlık ve pişmanlık çizgisiyle memnuniyet verici bir şekilde yumuşatılıyor – Downey’nin yaşadığını gördüğümüz gibi. hayatında kaç kez.

Aynı şey, yukarı doğru hareketli ve arkadan bıçaklayan Obadiah Stane olarak açıkçası ikna edemeyen Jeff Bridges için söylenemez. Oyunculuğu iyi ama beyaz perdedeki kötüleri oynamak için gerekli olan saldırgan içgüdü, oyuncunun doğasında yok gibi. Jeff Bridges’i seviyorum ama bu onun için değildi.

Paltrow, yardımcı kadronun geri kalanı gibi mükemmel ve ILM özel efektleri, Paltrow’un Downey Jr.’a ulaşmak zorunda olduğu bir sahnede biraz mide bulandırıcı etki yaratsa da doğal olarak kusursuz.’ Onu hayatta tutan dahili kablolarla ona yardım etmesi imkansız derecede derin göğüs boşluğu (Stark kadar zengin bir adam, muhtemelen o Kryptonite benzeri şarapneli küçük bir geleneksel ameliyatla güvenli bir şekilde çıkarmayı göze alabilirdi, ama bu noktada tartışmayalım. ).

Stan Lee’nin alışılmış görünümü her zamanki gibi sarsıcı, ancak bunu sizin için mahvetmeyeceğim. Bay Lee’ye Marvel evreni için çok şey borçluyuz, ancak Hitchcock projelerini imzalayarak çok daha iyi bir iş çıkardı.

İki saat ve 5 dakikada, Iron Man 15-20 dakika çok uzun olduğunu kanıtlıyor, Stane’in entrikaları hızın düştüğü yerde. Puanlama tutumlu ama başarılı – grunge gitarlar 200 milyon dolarlık başka herhangi bir süper kahraman destanında aşırı derecede sarsıcı olurdu, ancak Downey Jr’ın marjinal çekiciliği filme ondan kurtulması için yeterince sokak kredisi veriyor.

Bunlar küçük laflar – Iron Man bir savaşta Superman’i yenebilir mi bilmiyorum ama ilk çıkışı son yıllardaki birçok süper kahraman kökeni hikayesini – ya da bu konuda, devam filmlerini – geride bırakıyor. Batman kıçını kollasa iyi olur.

Kaynak: https://filmizle.run/

Başa dön tuşu