Kum Saati Vücut Nedir?

0
64

Kum Saati Vücut Nedir?

Kum saati vücut en ideal ve en şanslı vücut şeklidir. Siluet olarak kum saatine benzerler ve göğüslerle kalçalar eşit ölçüdedir. Bel yapıları oldukça ince olduğu için düşük bel pantolon, belden oturtmalı olan elbiseler şık bir şekilde taşınabilir ve girilen ortamlarda göz alıcı olmalarını sağlar. Model gibi kusursuz bir yapıları vardır. Vücut formları değişmesi halinde bile tüm hatları eşit orantılı olan kişilerin sahip olduğu vücut şeklidir. Kum saati şeklinde önemli olan eşit ölçülerdir.

Kum Saati Vücut Tipi Nedir?

Dengeli bir yapıya sahip olan vücut tipi en şanslı vücutlardır. Kum saati vücut tipi ölçüleri halk arasında 90-60-90 ölçülerine sahiptir ve ne giyse kendilerine yakıştırırlar. En belirgin özellikleri arasında geniş omuzları, kıvrımlı bel yapıları gelmektedir. Atletik bir vücut tipine sahiptirler fakat formlarına dikkat etmedikleri zaman kolaylıkla fiziki özelliklerini kaybedebilirler. Üst sırt bölgesinde yağlanmanın fazla olabileceğini bilerek bu bölgeyi kuvvetlendirmek amacıyla aktivite seçimlerine dikkat etmelidirler.

Armut Vücut Tipi Nasıl Yapılır?

Ülkemizde özellikle Akdeniz kıyılarında yaşayan kadınların sahip olduğu kalçaların daha geniş olduğu vücut şekline armut vücut tipi denmektedir. Dolgun kalça ve küçük göğüsler, dar omuzlar, ince bir bele hâkim olan vücut a tipi vücut şekli olarak da bilinmektedir. Vücudun üst tarafı daha dar alt kısmı daha geniştir. Armut ya da üçgen olan vücut şekli olduğundan dolayı armut vücut tipi ismini almaktadır. Geniş kalçalara sahip olan kişilerin bisiklet sürmek gibi aktivitelerden kaçınmaları gereklidir. Bu şekilde bisiklet sürmek üst bacakları çalıştıracak ve kalınlaştıracaktır. Armut tipi vücuda sahip olan kişilerin diğer aktiviteleri yaparak istedikleri formu korumaları mümkündür.

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Elma tip vücut şekli olan kişilerin üst vücut kısımları alt kısma göre daha kalındır. Bacaklar ince olup bel kıvrımı olmayan kişiler elma şeklindeki anılan vücut tipine sahiptir. Kişiler formlarını korumak ve elma şeklinde olan vücuda kavuşmak için pilates aktivitesini tercih etmelidirler. Pilates form korumaya yardımcı olurken aynı zamanda yağ oluşumunu engelleyerek bel kıvrımını arttırmaktadır. Kişiler ince olan bacakları kalınlaştırmak isterlerse mutlaka yüzme ve cross aktivitelerini tercih etmeli aynı zamanda kas güçlendirmek için pilates yapmalıdır. Böylelikle elma tipi vücut şekline kavuşmak ya da formu korumak mümkün olmaktadır.

Bodyspace Nedir?

Zayıflamak için özel üretilmiş bir cihaz olan incelme ve sıkılaşma konusunda en büyük yardımcı görevi gören bodyspace zayıflama cihazı Avrupa birliği tarafından üretilmiştir. Spor salonlarına gitmenin zor olduğu dönemlerde ve diyetle birlikte zayıflamak, istediği vücut şekline kolay bir şekilde kavuşmak isteyenler için en etkili tekniklerden birisidir. Bir yandan yürüyüp istediğiniz zamanda koşarak istediğiniz kalorileri yakabilecek pratiklikte bir zayıflama cihazıdır. Yeni spora başlayanlar ve spor salonuna gitmeye vakti olmayan kişiler için en ideal yoldur. Kaslar bu sayede enerji tüketimini arttırır ve maksimum verim sağlayarak kişinin zayıflamasına, vücudunun şekillenmesine yardımcı olur.

Bodyspace Cihaz Fiyatları

Zayıflamaya yardımcı olan bu cihazların fiyatları farklı faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bodyspace cihazları için farklı özelliklerin eklenebilmesi maliyetlerinde farklılık yaşanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle zayıflama cihazı alırken beklentilerin doğru belirlenmesi ve beklentilere yönelik özelliklerin eklenmiş olması önem taşır. Vakum, aromaterapi gibi özellikler cihaz içerisinde bulunan etkin kısımlar olsa da ekleyip çıkarmak tamamen kişinin istek ve beklentilerine bağlı olmasından dolayı cihaz siparişi verirken özelliklerin iyi belirlenmesi ve bilinmesi önem taşır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here