Ekonomi

Novo Nordisk Türkiye Genel Müdür değişikliği

NOVO NORDISK TÜRKİYE YENİ GENEL MÜDÜRÜ JENS PII OLESEN OLDU

Novo Nordisk Türkiye operasyonlarından sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak, Novo Nordisk’in uluslarası operasyonlarında 22 yıllık tecrübesi olan Jens Pii Olesen atandı. 2016’dan bu yana bu görevi yürüten Dr. Burak Cem ise Varşova’ya global bir pozisyona, Güney ve Doğu Avrupa Bölgesinden sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Dünyanın en büyük vakfı tarafından yönetilen global sağlık şirketi Novo Nordisk,Türkiye’nin bağlı bulunduğu organizasyonun yönetiminde gerçekleştirilen değişiklikler sonucu Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jens Pii Olesen oldu. Son 22 yıldır çok sayıda farklı ülkede Novo Nordisk’in terapi alanları olan diyabet, obezite ve nadir hastalıkların ticari operasyonlarına liderlik eden Jens Pii Olesen, sürdürülebilir ve fark yaratan projeler yürütmesi ile biliniyor.

1 Haziran 2022 tarihi itibariyle Türkiye’deki görevine başlayacak Jens Pii Olesen konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye diyabet, obezite ve nadir hastalıklardaki faaliyetleri ve bölgesel merkez olmaya yönelik çalışmaları nedeniyle Novo Nordisk’in global operasyonlarında stratejik öneme sahip ülkelerden biri. Bu stratejik konum, bugüne kadar yürütülen etkin çalışmalar ve önemli yatırımların başarısı. Dr. Burak Cem’e bu yöndeki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye’deki başarılı ekiple birlikte tedavisini sunduğumuz teropatik alanlarda değişimin öncüsü olmaya devam ederek stratejik önemimizi daha da ileri taşıyacak işler yapmak için büyük heyecan duyuyorum” dedi.

-DR. BURAK CEM GLOBAL POZİSYONA ATANDI-

Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürlüğü görevini Ocak 2016 yılından bu yana sürdüren Dr. Burak Cem ise başarılı çalışmaları nedeniyle Güney ve Doğu Avrupa Bölgesi Kurumsal Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Dr. Burak Cem atama sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Novo Nordisk Türkiye’de görev yaptığım her gün insan hayatını iyileştirme misyonumuzun verdiği motivasyon ve heyecanla çalıştım. Buradaki ekibin başarılı çalışmalarına aynı heyecanla devam edeceğine yürekten inanıyorum. Jens Pii Olesen’e yeni görevinde başarılar diliyorum.”

 

 

Jens Pii Olesen hakkında:

İşletme lisans ve MBA eğitimlerini Kopenhag Business School’da tamamlayan Jens Pii Olesen, Harvard Business School’da işletme programını bitirdi. Novo Nordisk’teki kariyer yolculuğuna 2000 yılında İsveç organizasyonunda başladı. 2003-2008 yılları arasında Novo Nordisk Yakın Doğu Bölgesinde Pazarlama Direktörü olarak, Atina ve İstanbul’da görev aldı. 2008-2013 yılları arasında Novo Nordisk Uluslararası Operasyonlar organizasyonu Zürih ofisinde Diyabet, Biyofarma, Sağlık Ekonomisi, Medikal, Ruhsatlandırma, Satış Etkinliği ve İş Geliştirme gibi farklı alanlarda direktör görevi ile çeşitli ekipler ve ülkelerle çalıştı.Ayrıca bu dönemde bölgeye bağlı olan İsrail’in, Ülke Genel Müdürlük görevini de vekaleten yürüttü.2013 yılında Novo Nordisk’in A.B.D.‘de yeni kurulmuş olan Obezite İş Biriminde Pazara Erişim, İş Geliştirme ve Paydaş İlişkilerinden sorumlu görev almak üzere Princeton’a taşındı. 2017 yılında ise Novo Nordisk Uluslararası Operasyonlar Bölgesinde Ticari Projelereden sorumlu Başkan Yardımcısı görevine terfi ederek Zürih’e döndü. Jens Pii Olesen, Haziran 2022’de Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak atandı.

Dr. Burak Cem hakkında:

Ankara Üniversite Tıp Fakültesi mezunu Dr. Burak Cem uzun yıllar doktorluk mesleğini icra ettikten sonra 2002 yılında Novo Nordisk’teki çalışma hayatına başlayarak farklı fonksiyonlarda görev aldı. 2011-2016 yılları arasında Novo Nordisk Körfez, Hindistan ve Mısır Bölgesi’nde Stratejik Operasyonlar Direktörlüğü görevini yürüten Burak Cem, Ocak 2016 tarihinden bu yana ise Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü görevini üstlendi. Liderliği süresince, Novo Nordisk Türkiye ülkede diyabet, obezite ve nadir hastalıklar ile yaşayan bireylerin hayatlarını iyileştirme misyonu ile önemli projelere imza attı. Dr. Burak Cem aynı zamanda AIFD (Araştırması İlaç Firmaları Derneği) Yönetim Kurulu üyesiydi. Haziran 2022’de Türkiye’de yürüttüğü başarılı çalışmalar nedeniyle, Varşova’dan yönetilen Güney ve Doğu Avrupa Bölgesinin Kurumsal Başkan Yardımcısı görevine atandı.

Novo Nordisk Hakkında: 

Novo Nordisk 1923’te kurulan ve merkezi Danimarka’da bulunan önde gelen bir global sağlık şirketidir. Amacımız diyabetin yanı sıra, obezite ile nadir kan ve endokrin bozuklukları gibi başka ciddi kronik hastalıkların üstesinden gelecek değişimleri gerçekleştirmektir. Bu amaçla bilimsel atılımlara öncülük ediyor, ilaçlarımıza erişimi arttırıyor ve önce hastalığı önlemek, nihayetinde de tümüyle tedavi etmek için çalışıyoruz. Novo Nordisk 80 ülkedeki yaklaşık 49,300 çalışanıyla birlikte, ürünlerini 170 ülkede pazara sunmaktadır.   Ayrıntılı bilgi için novonordisk.comFacebookTwitterLinkedInYouTube sayfalarımızı ziyaret edin.

Hibya Haber Ajansı

Başa dön tuşu