OPI | Osmanlı Portföy ikinci hisse senedi fonu

0
82

Borsada en fazla takip edilen şirketler, karlarını dönemler itibariyle artıran, yüksek kar açıklayan şirketlerdir. Karını düzenli olarak arttıran şirketler yatırımcılar açısından her zaman önemli olmuşlardır. Çünkü düzenli olarak kar eden şirketler gerek kar payı dağıtarak gerekse borsada değer artışı elde ederek yatırımcısının yüzünü güldürmektedir.

Bu yüzden sizlere temettü getirisi yüksek olan hisse senetlerine yatırım yaparak sermaye kazancı elde etmek isteyen, aynı zamanda hisse piyasası riskini alabilen yatırımcılara uygun olabilecek Osmanlı Portföy ikinci hisse senedi fonu OPI’yı tanıtmat istiyoruz.

OPI, Borsa İstanbul Hisse Senedi Piyasası’nda işlem gören hisse senetlerinin analiz edilmesiyle temettü verimi yüksek hisse senetlerinde orta ve uzun vadeli yatırım yapar. Bir hisse senedinde toplam portföyün %10‘undan fazlası olacak tutarda yatırım yapmaz. Yatırım yapılacak şirketlere karar verirken, geçmiş dönemdeki temettü verimi, ilgili yıldaki karı ve bir sonraki yılda temettü verme oranları dikkate alınır. Fonun amacı, temettü endeksinden ve temettü endeks fonlarından daha iyi getiri sağlamaktır. Bunu gerçekleştirirken de kıstas olarak kabul ettiği BİST 100 endeksinden daha iyi getiri sağlamayı hedeflemektedir.

OPI Fonu Haziran ayı getirisini incelediğimizde %11,75′ lik bir getiri grafiğiyle TEFAS’ta bulunan Hisse Senedi Fonları arasında üst sıralarda yerini almıştır. Gerçekleştirmiş olduğu bu başarısıyla kıstas olarak aldığı Bist 100 Endeksinin yaklaşık %2,00 üzerinde getiri sağlamıştır.

Detaylı bilgi için Youtube kanalımızda yer alan videomuzu izleyebilirsiniz;

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here