Özel Üniversitelerde Taban ve Tavan Puan Uygulaması

0
127

Özel Üniversitelerde Taban ve Tavan Puan Uygulaması

26 Haziran yapılacak TYT ve 27 Haziran’da yapılacak AYT sınavlarına yaklaşık iki buçuk milyon adayın girmesi bekleniyor. Sınava girecek adayların ise akıllarında pek çok noktada soru işareti bulunuyor. Adayların akılarında üniversite ile ilgili ve bölümlerle ilgili cevaplandırılması gereken sorular arasında belki de en önemlisi ise özel üniversite ile ilgili oluyor.

Özel üniversiteye yerleşebilmek için adayların barajı kesinlikle geçmeleri gerekiyor. TYT’den 170 ve üzeri puan alan aday öğrencilerin AYT’den de 180 ve üzerinden puan almaları bekleniyor. Fakat adayları barajı geçiyim üniversiteye nasıl olsa yerleşirim mantığı ile hareket etmemelerinin oldukça yanlış bir tavır olduğunu da söylemek mümkün.

Özel üniversitelerin adayların taban puanları 220 230 bandında seyrediyormuş gibi adayların çalışmaları beklenmekte. Çünkü adaylar her ne kadar öze üniversite gidecek olsalar da burs kazanabilir ve indirimli öğrenim görebilirler.

Özel Üniversitelerin İmkanları

Üniversite denildiği zaman öğrencilerin bu noktada sunulan hizmetler merak ettikleri biliniyor. Özel üniversitelerde öğrencileri oldukça geniş imkanların sunulduğunu söylemek mümkün.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here