Sponsorlu Bağlantılar

Şeker Hastalarına Mutluluk Çubuğu

Şeker Hastalarına Mutluluk Çubuğu

 

Şeker hastalığı Erektil disfonksiyona neden olan hastalıkların başında gelmektedir. Bu sebeple sık sık araştırmalara konu olmakta çeşitli tedavi yöntemleri geliştirilmektedir. Erektil disfonksiyon cinsel birleşme sırasında erkeğin yeterli sertliğe ulaşamaması ya da uzun süre bu sertliği sürdürememe olarak ifade edilebilir. Bu duruma yol açan pek çok hastalık bulunmaktadır. Diyabet hastalarında, erektil disfonksiyon sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Diyabet ile birlikte obezite, kalp ve damar hastalıkları, omurilik hastalıkları ve psikolojik nedenler sebebi ile de sertleşme sorunu ortaya çıkmaktadır.

 

Anksiyete, stres ve partner ile yaşanan sorunlar erektil disfonksiyonu etkileyen psikolojik sebeplerdir. Psikolojik sebeplere bağlı olarak kullanılan antidepresan ya da antihipertansif ilaçlarda sertleşme sorununu arttırabilir. Kişilerin kullandıkları sigara, aşırı alkol ve uyuşturucu madde tüketimi de sertleşme sorunun ortaya çıkarmaktadır. Sertleşme sorununun tedavisinde çeşitli ilaç ve tıbbı yöntemler kullanılmaktadır. Ayrıca vakum cihazları ya da mutluluk çubuğu tercih edilebilmektedir.

 

Şeker Hastalarında Mutluluk Çubuğu Kullanılabilir mi?

 

İktidarsızlık tedavisi için kullanılan bazı ilaçlar şeker hastalığı tedavisinde de kullanılabilmektedir. Ancak şeker hastalığı ile birlikte görülen kalp ve damar hastalıklarında bu ilaçların kullanılmasında dikkat edilmesi gerekmektedir. Kalp hastalığı geçiren ya da kronik kalp hastalığı olanlarda Erektil disfonksiyon ilaçları istenmeyen durumları ortaya çıkarabilmek dir. Bu kişilerde kalp krizi ya da ani kalp durması yaşanabilmektedir. Bu kişilerin mutlaka doktor kontrolünde ilaç kullanması gerekmektedir.

 

İlaç tedavisini yapılamadığı durumlarda penil enjeksiyon vakum cihazları kullanılarak tedavi sağlanabilir. Ancak bu tedavi yöntemi cinsel birleşme öncesinde uygulanması gerektiği için geçici bir çözümdür. Kişilerde iktidarsızlığa kalıcı çözüm sağlamak adına mutluluk çubuğu kullanılabilmektedir.

 

Mutluluk Çubuğu Nasıl Uygulanır?

 

Penis içerisinde bulunan corpus cavernosum kanalları kan ile dolarak sertleşmeyi sağlamaktadır. Sağlıklı çalışmayan bu kanalların içine protezler yerleştirilerek sertleşme yapay olarak gerçekleştirilmiş olur. Şeker hastalarına mutluluk çubuğu uygularken, kullanılan protezler tek parçalı ve üç parçalı olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

 

Tek parçalı protezler bükülme sağlayabilen protezlerdir. Bükülmeleri sayesinde penis altından ufak bir kesi açılarak ile implante edilebilirler. Üç parçalı protezlerin işe pompa kısmı testise, sıvı rezervuarı alanı karın içine ve sertleşmeyi sağlayacak parçaları corpus kanallarına yerleştirilir. Tek parçalı protezler kişi cinsel ilişki öncesinde elle kolayca dik konuma getirerek kullanabilmektedir. Üç parçalı protezlerin kullanımı ise testisteki pompa şişirilerek ile sertleşme gerçekleştirilmiş olur.

 

Ameliyat öncesinde doktor tarafından gerekli test ve tetkikler istenmektedir. Penil protez kullanımına uygun olan kişiler için kontroller esnasında hasta öyküsüne uygun olarak protez çeşidi ve boyutu seçilmektedir. Tek parçalı protezlerde ameliyat ortalama yarım saat sürmektedir. Üç parçalı penis protezinde ise ortalama bir saatlik bir ameliyat gereklidir. Ameliyat sonrasında hastanın hekim kontrolleri gerçekleştirmesi tedavinin başarı olması için önemlidir.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Başa dön tuşu